Wchodząc do perfumerii można się nabawić bólu głowy i całkowitej dezorientacji. Setki przeróżnych flakoników, zapachów oraz cen sprawia, że ciężko jest nam znaleźć idealne perfumy, które będą nam towarzyszyły przez cały dzień. Jak więc wybierać, aby nie zwariować?

Wybieraj rozsądnie

  • Jeśli wiesz, że wybierzesz się do perfumerii w celu zakupu nowego zapachu, nie stosuj przed wyjściem żadnych perfum, pachnących balsamów lub mgiełek, ponieważ mogą one zakłócać prawdziwy zapach testowanej wody perfumowanej bądź toaletowej.

  • Stosuj paski do testerów – największym błędem, jaki robimy podczas wyboru perfum, jest wąchanie ich zatyczek lub szyjek. To sprawia, że zamiast zapachu czujemy mocną woń spirytusu, co znacznie wpływa na nasze wrażenia.

  • Zawęź grupę poszukiwań – jeśli wiesz, że lubisz cytrusowe zapachy, poproś ekspedientkę o wskazanie produktów, które do tej grupy należą. Zupełnie bez sensu jest wąchać perfumy, które pierwsze wpadną nam w ręce, ponieważ niesie to wysokie ryzyko spędzenia w perfumerii zbyt długiego czasu.

  • Wypróbuj perfumy i wróć jutro – testery w perfumeriach są po to, aby móc je przetestować. Zapach się ulatnia i w ciągu całego dnia zmienia swoje oblicze, dlatego warto je nanieść na skórę i sprawdzić, jak będą się zachowywały w ciągu całego dnia.

Szukaj perfum podobnych do ulubionych

Jeśli masz już swoje ulubione perfumy i ograniczasz się tylko do nich, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś szukała zapachów podobnych, które sprawią, że poczujesz się odświeżona. Dlatego, jeśli Twoim wieloletnim faworytem są perfumy Salvador Dali, poinformuj o tym pracownika perfumerii. Być może zaproponuje Ci coś, co idealnie będzie pasować do Twoich przyzwyczajeń.